FESTVAL ZUŠkování - ZUŠKA?ZUŠKA? & ZUŠ OPEN 2018 & menART 2018

Vrcholem národního happeningu ZUŠ Open Zlínského kraje bude multižánrový program ve Zlíně, který přivátá filmové hvězdy Natašu Gollovou, Lídu Baarovou i Oldřicha Nového

 

Základní umělecké školy z celé české republiky opět připravily v rámce celostátního happeningu ZUŠ Open 2018. Rozmanitý program napříč všemi obory, které v rámci svého vzdělávání nabízejí, osobitě představí široké veřejnosti proč se o ZUŠ hovoří jako o "rodinném zlatu" naší země. Letos se do happeningu zapojilo 370 ZUŠ.

24. května vystoupí zástupci veřejných ZUŠ ze Zlínského kraje v senátu a v celém kraji paralelně poběží akce pořádané školami jako jsou zahradní slavnosti, koncerty, divadelní představení, taneční vystoupení, výstavy výtvarných děl,..

Největší a společnou akcí všech veřejných ZUŠ Zlínského kraje se odehraje 25. května v srdci Zlína. Ve spojení s 58. Zlín Film Festem to v parku Komenského ožije programem s názvem "ZUŠ Open Zlín & Zuškování: Dnes a kdysi"

 

Pestré hudební odpoledne s hosty představí mladé kapely a soubory, akordeonový orchestr i tanečníky. Pro děti jsou připravena loutková divadelní představení, výtvarné kreativní dílny i pohádkový les. Vše stylově vygraduje "barevným sborovým zpíváním prvorepublikových evergreenů" A lesk celému odpoledni dodají moderátoři Nataša Gollová, Lída Baarová i Oldřich Nový. Snad je v barevném provedení poznáte!

"Do Zlína zavítají i hosté z Nadačního fondu Magdaleny Kožené, který je pořadatelem národního happeningu ZUŠ Open. Pro nás je velkou ctí, že naše aktivity poutají v rámci republiky takovou pozornost. Zvláště pak, když náš program vloni při této příležitost navštívila sama pěvkyně Magdalena Kožená," uvedla předsedkyně spolku veřejných ZUŠ Martina Hniličková.

 

Spolek Zuška?Zuška! získal za posledních pět let díky svým umělecko - vzdělávacím aktivitám oprávněnou pozornost. Jeho projekty Malí velcí filharmonici, Malí velcí herci, Festival Zuška?Zuška! dosahují celorepublikové pozornosti a nabízí jejich žákům setkávání s významnými osobnosti profesionálního umění.

Co je to ZUŠ Open

Celostátní happening základních uměleckých škol (ZUŠ) ve veřejném prostoru.

  • Základní umělecké školy představí svůj program v rámci jednoho společného dne ve čtvrtek 24. května 2018, ve Zlínském kraji se hlavní program uskuteční ve spolupráci s 58. ZFF 25. 5. 2018 
  • Program pro širokou veřejnost po celé České republice.
  • Hudba, tanec, divadlo, výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech.
  • Den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání.
  • Prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.