Program 2. ročníku Festivalu ZUŠKA?ZUŠKA! sobota 16. 5. 2015, náměstí Míru, Zlín

Vysvětlivky: VP - velké pódium, MP - malé pódium

----------------------------------------------------------------------------

9:30 VP - Big Band + sbor ZUŠ Malenovice

Big Band ZUŠ Zlín-Malenovice vznikl v září 2013. Ve spojení s pěveckým sborem nabídne posluchačsky atraktivní repertoár.

9:50 MP - Taneční skupina Netopýr, Netopýrci ZUŠ Malenovice

Taneční divadlo Netopýr působí v rámci Tanečního oboru na ZUŠ Zlín-Malenovice a bylo založeno 3. září 1995 choreografkou Mgr. et MgA. Kristýnou Martinovskou. Přípravný soubor Netopýrci byl založen v roce 2000. Soubory se zaměřuje především na techniky současného tance. Během své existence získaly soubory řadu ocenění na soutěžích i festivalech. Od roku 2011 je vedoucím souborů MgA. Tereza Škubalová.

10:10 VP - Foggy Way ZUŠ Zlín 

Kapela Foggy Way vznikla před třemi lety na Základní umělecké škole Zlín. Od té doby již vystupovala na mnoha školních koncertech i veřejných kulturních akcích jako např. prvomájové oslavy, jazzové koncerty, Den kraje, 1. ročník festivalu. V loňském roce získala 2. místo v krajském kole soutěže Zuš. Kapela hraje ve složení: Karolína Sobieská - sopránsaxofon, Jiří Mahdalík a Ondřej Chovanec - altsaxofony, Marek Fux - tenorsaxofon, Martin Michálek - trubka, Karel Michálek - klávesy, Josef Kubík - baskytara a Dalimil Trtík – bicí.

10:30 - Pódiové setkání s patronkou a hudebnicí Jitkou Šuranskou.

SOUŽEŽ O LÍSTKY NA KONCERTY FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ ZLÍN

10:45 VP – CM Pramének ZUŠ Uherský Ostroh

Cimbálová muzika Pramének ZUŠ Uherský Ostroh navazuje na bývalou úspěšnou generaci stejnojmenné muziky. Systematicky pracuje od roku 2012 pod vedením Radima Havlíčka. Svým nadšením a nezvyklou úrovní získala vítězství v ústředním kole soutěže ZUŠ v roce 2012 v Mikulově, obdiv sklidila při vystoupeních na mezinárodním folklórním festivalu „Kunovské léto“, přehlídce mladých muzik „Hucký bombóz“ v Hluku i jinde. V roce 2014 získala na Mezinárodním folkórním festivalu Strážnice 2014 čestný titul Laureát MFF.

11:15 VP – CM Valášek ZUŠ Zlín - Jižní Svahy

Repertoár muziky je tvořen písněmi z Valašska a přilehlých regionů. Vedoucí je Martina Hešová, která při vedení muziky spolupracuje s Evou Husákovou Kočičkovou. Muzikanti spolupracují s Dětským folklórním kroužkem Maryjánek ze Zlína.

Cimbálová muzika Valášek získala v tomto školním roce 3. místo v celostátním kole soutěže ZUŠ. Primášem muziky je Lukáš Zindler.

11:30 - Pódiové setkání s patronem, hercem Gustavem Řezníčkem 

SOUTĚŽ O LÍSTKY DO MĚSTSKÉHO DIVADLA ZLÍN

11:45 MP Taneční obor ZUŠ Jižní Svahy

Skupina Jablkoň - Koníci / J.S. Bach – Jen tak

11:50 VP ZE-SWA-HOO BAND ZUŠ Jižní Svahy

ZE-SWA-HOO BAND vznikl před čtyřmi lety při Základní umělecké škole Zlín - Jižní svahy, jako následovník úspěšné školní kapely Mladé Plíce. Tento mladý soubor se zaměřuje na rockovou a populární hudbu světově známých kapel a interpretů jako jsou Avril Lavigne, Adele, Green Day, The Pretty Reckless a další. V jeho obsazení figurují: Renáta Holíková - zpěv a kytara, Anna Šopíková – klávesy a zpěv, Vítek Hrbáček - baskytara, Petr Pekař - elektrická kytara, Eva Pečková - violoncello a Jakub Švejnar - bicí. ZE-SWA-HOO vystupuje pravidelně na přehlídkách kapel v Malenovicích, na populárových koncertech ZUŠ i jiných kulturních akcích. Je držitelem stříbrného pásma v celostátní soutěži tanečních orchestrů v Litvínově v roce 2014. Vedoucím souboru je violoncellista, aranžér a dirigent Viktor Kozánek

12:20 MP Taneční obor ZUŠ Zlín

Taneční vystoupení: Apaté. V řecké mytologii bohyně klamu a sám klam. Apaté vycházela z temnot a proti její moci byl bezradný nejen každý člověk, ale i každý bůh. / Taneční vystoupení: Kolik je na světě sluncí… (Podzim) / Taneční vystoupení: A la gotika

12:30 VP BMV ZUŠ Uh. Ostroh

Orchestr má za sebou různá vystoupení na kulturních akcích a koncertech ZUŠ Uherský Ostroh a společenských akcích města Uherský ostroh. Repertoár v současné době tvoří převážně populární a taneční melodie.

13:00 VP Nejisté synkopy ZUŠ Bojkovice

Kapela Nejisté synkopy vznikla na ZUŠ Bojkovice před 3 lety, v současném složení funguje asi dva roky. Repertoár tvoří skladby převážně bluesového, jazzového a funky charakteru. Kapela vystupuje pravidelně na koncertech školy, účastnila se také festivalu DOMIDOM Církevní střední odborné školy v Bojkovicích a loňského festivalu ZUŠKA?ZUŠKA! ve Zlíně nebo pravidelného cyklu pro mladé kapely OPEN STAGE v bojkovickém klubu Maják. Pedagogického vedení se ujali učitelé ZUŠ Bojkovice Tomáš Staněk a Jiří Nedavaška

13:30 VP Flétnový soubor „Historia Viva“ ZUŠ Rožnov

Soubor Historia Viva vznikl počátkem roku 1996, žáci se neustále mění a na některých koncertech vystupují i bývalí žáci souboru. Soubor je tvořen výhradně z žáků učitele V. Krpelíka

14:00 VP Mladší kapela ZUŠ Bojkovice

Mladší školní kapela ZUŠ Bojkovice zaměřená zatím na převzaté skladby, které si žáci vybírají.

14:30 VP Akordeonový orchestr „Bellowsband ZUŠ Rožnov

Orchestr Bellowsband vznikl v roce 2004, kdy měl 7 akordeonů a bubeníka. V průběhu let se obsazení měnilo až na stávajících 11 akordeonů s bubeníkem. Po celou dobu působení pracuje pod vedením p. uč. Martiny Šrámkové. Za svou dobu působení se mimo řadu koncertů zúčastnil i třech soutěží ZUŠ kde vždy ve své kategorii zvítězil. Repertoár je složen z populární, muzikálové i filmové a taneční hudby.

15:30 PÓDIOVÉ SETKÁNÍ S PATRONKOU A HUDEBNICÍ JITKOU ŠURANSKOU (ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ I HUDEBNÍ PRODUKCE)

SOUTĚŽ O LÍSTKY NA KONCERTY FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ VE ZLÍNĚ

15:00 VP Dixieland ZUŠ Hulín

Dixieland ZUŠ Hulín se specializuje na hudbu ranného jazzu 20. a 30. let a na hudbu autorů jako je J. Ježek, L. Berstein, nebo R. Charles.Toto seskupení vzniklo v roce 2013 a za dva roky svého působení má za sebou celou řadu úspěšných vystoupení.

15:30 MP Taneční obor ZUŠ Valmez

Taneční vystoupení: 1.Cigánský Čardáš (Mladí tanečníci, kteří získavájí zkušennosti s moderním současným klasickým a lidovým tancem., 2. Pierot a Colombina (OBLÍBENÁ CHOREOGRAFIE, kde se odehrává krátký příběh hodného PIEROTA a chladné Colombiny, VÍCE UŽ VÁM PROZRADÍ TANCEM, věříme, že si je i vy oblíbíte.), 3.Cizí elegance (Tato choreografie je inspirována rysy pseudoelegance společnosti a opravdovou elegancí zvířat. Snažíme se v naší tvorbě objevovat nové nekonvenční styly a způsoby tance).

15:30 - BESEDA ZA PODIEM S PATRONKOU JITKOU ŠURANSKOU (za špatného počasí se ruší)

15:50 VP The Minions ZUŠ Rožnov

Pop – rocková kapela

16:30 VP Dechový orchestr ZUŠ Hulín

Dechový orchestr ZUŠ Hulín vznikl v roce 1984. Na přelomu roku 2012/2013 orchestr silně omladil. I v této omlazené sestavě dosáhl orchestr ve školním roce 2013/2014 na nejlepší umístění v ústředním kole soutěže dechových orchestrů základních uměleckých škol, když z Letovic, kde se soutěž konala, přivezl ZLATÉ PÁSMO

17:10 VP Dívčí saxofonové duo ZUŠ Napajedla

Dívčí saxofonové duo se skládá ze dvou členek, žaček paní učitelky Kláry Míčové oboru hry na saxofon ZUŠ Rudolfa Firkušného Napajedla. Adéla Savarová a Kamila Kozmíková jsou dvě talentované studentky, které se, na základě vlastní iniciativy účastní všech akcí, ve kterých mohou výborně reprezentovat naši školu. Adéla je vynikající orchestrální hráčka, která své kvality předvádí ve školním táborovém orchestru stejně jako Kamila, která se aktivně zapojuje do fungování jazzového souboru školy pod vedením pana učitele Alexandra Kunerta. Dívky v letošním roce výborně reprezentují školu v soutěži ZUŠ. V současné době se připravují na účast v krajském kole.

17:20 VP Jazzband ZUŠ Napajedla

Jazzový soubor Jazzband se začal formovat v roce 2006 z žáků naší školy, kteří mají zájem o hudbu v oblasti jako je swing, jazzrock nebo jazz-pop. Aranžmá všech skladeb je přizpůsobeno aktuálnímu nástrojovému obsazení.

17:50 VP Taneční orchestr Sombreros ZUŠ Val. Klobouky

Sombreros, taneční orchestr ZUŠ Valašské Klobouky vznikl v r. 2009. V roce 2010 se zúčastnil soutěže TO, v krajském kole získal 3. Místo. Na loňské soutěži TO už získal 1. Cenu bez postupu. Soubor se věnuje interpretaci latinsko amerických skladeb. Loni vystoupil též na prvním ročníku festivalu Zuška?Zuška! Uměleckým vedoucím je p.uč. Bc.Jaroslav Maryáš.